Zabierz uśmiech na wakacje

bezpłatnie i z rabatem

Poznaj

szczegóły

Bezpłatna

Konsultacja protetyczna

Konsultacja estetyczna

więcej >>
więcej >>

Letnia oferta stomatologiczna

Z rabatami

-20 %

więcej >>
więcej >>
więcej >>

prace protetyczne

i estetyczne

wybielanie zębów

-20 %

higiena jamy ustnej

-15%

więcej >>

diagnostyka radiologiczna

-50%

Wypełnij formularz, oddzwonimy!

Stomatologia w enel-med

26-letnie doświadczenie na rynku

certyfikowane materiały
i najlepsi dostawcy na rynku

dogodne godziny wizyt

20 klinik w 7 miastach, świetne lokalizacje (centra miast, centra handlowe z bezpłatnymi parkingami)

Bezpłatna konsultacja protetyczna

W trakcie wizyty konsultacyjnej lekarz specjalista:

 • przeprowadzi wywiad zdrowotny,
 • oceni stan uzębienia oraz warunki zgryzowe,
 • omówi i zweryfikuje Twoje indywidualne potrzeby,
 • jeżeli to konieczne skieruję Cię na dodatkowe badania diagnostyczne (RTG),
 • zaproponuje optymalne rozwiązania protetyczne (np. korony, mosty) najlepiej dostosowane do Twoich indywidualnych warunków i potrzeb,
 • omówi wybrane metody leczenia, wyjaśni wątpliwości jeżeli się pojawią,
 • przygotuje plan leczenia oraz wstępny kosztorys.

Bezpłatna konsultacja estetyczna

W trakcie wizyty konsultacyjnej:

 • uzyskasz poradę w zakresie poprawy estetyki uśmiechu: zmiany koloru, kształtu czy ustawienia zębów,
 • lekarz oceni stan Twojego uzębienia i zapozna się z Twoimi potrzebami,
 • specjalista zaproponuje optymalną metodą wybielenia zębów,
 • lekarz omówi możliwości zmiany kształtu zębów przy użyciu estetycznych materiałów nowej generacji: licówki, korony, mosty, a w przypadku braku zębów zaproponuje ich uzupełnienie implantami,
 • jeżeli to konieczne skieruję Cię na dodatkowe badania diagnostyczne (RTG).

Stomatologia estetyczna to dziedzina wykorzystująca wiedzę oraz narzędzia z kilku dyscyplin stomatologicznych, od stomatologii zachowawczej, przez ortodoncję, po protetykę i implantologię.

-20% higiena jamy ustnej

W trakcie wizyty zostanie przeprowadzona profesjonalna higiena jamy ustnej:

skaling – usuwanie kamienia nazębnego,

1

2

3

4

W trakcie wizyty uzyskasz również poradę w zakresie prawidłowego szczotkowania zębów jak również doboru właściwych produktów do higieny.

piaskowanie – usuwanie osadów nazębnych i nieestetycznych przebarwień,

polerowanie – wygładzenie powierzchni zębów,

fluoryzacja – zabezpieczenie przeciwpróchnicze.

Białe i piękne zęby to dzisiaj niezwykle ceniony atut, dodają nam uroku i pewności siebie, poprawiają samopoczucie. Wybielanie zębów jest najczęściej stosowanym zabiegiem we współczesnej stomatologii estetycznej. Zabieg pozwalana na pozbycie się przebarwień wynikających np. z diety czy zaniedbań w higienie jamy ustnej i odzyskanie pięknego, białego uśmiechu.


W enel-med stomatologia wykonujemy wybielanie zębów metodą nakładkową, za pomocą specjalnej lampy lub lasera. Wszystkie zabiegi pozwalają uzyskać zęby jaśniejsze nawet o kilka tonów, a efekty utrzymują się nawet do 2 lat. Czas wykonywania zabiegu jest redukowany do minimum, a oczekiwany efekt jest widoczny natychmiast po jego zakończeniu. Wszystkie metody wybielania zębów w enel-med stomatologia są bezpieczne i bezbolesne.

-20% wybielanie zębów

Wypełnij formularz, oddzwonimy!

Stomatologia w enel-med

26-letnie doświadczenie na rynku

certyfikowane materiały
i najlepsi dostawcy na rynku

dogodne godziny wizyt

20 klinik w 7 miastach, świetne lokalizacje (centra miast, centra handlowe z bezpłatnymi parkingami)

-15% na prace protetyczne i estetyczne

Rabat 15% na zabiegi z zakresu protetyki oraz stomatologii estetycznej:

wymiana nieestetycznych wypełnień na nowe z wykorzystanie materiałów najnowszej generacji,

licówki – indywidualne ‘nakładki’ kompozytowe lub porcelanowe pozwalające na zmianę kształtu i koloru zębów, dzięki czemu zyskasz nowy uśmiech,

mosty protetyczne - kilka połączonych ze sobą sztucznych koron, mocowanych na stałe w jamie ustnej w przypadku braku jednego lub kilku zębów.

protezy – ruchome (wyjmowane) uzupełnienia protetyczne, odtwarzają braki zębowe, poprawiają wygląd i samopoczucie pacjentów, umożliwiają im prawidłową wymowę, swobodne uśmiechanie się i łatwiejsze jedzenie.

korony – sztuczne, pojedyncze zęby, nakładane na resztę własnego zęba po wcześniejszym jego przygotowaniu, korony pozwalają odbudować całą widoczną część zębów w sposób trwały i estetyczny,

Rabat obejmuje wszystkie prace protetyczne: korony, mosty, protezy zębowe, onlay, inlay, itp. oraz zabiegi stomatologii estetycznej: licówki, wymiana wypełnień itp. Rabat nie dotyczy kosztów materiałów użytych do prac protetycznych i zabiegów estetycznych.

-50% diagnostyka obrazowa (rtg)

Rabat 50% na diagnostykę radiologiczną niezbędną do przeprowadzenia konsultacji. O konieczności wykonania zdjęć RTG decyduje lekarz stomatolog.

FAQ

1

3

2

Czy wybielanie zębów boli?

Wybielanie zębów nie boli. Po zabiegu możemy jedynie mieć nadwrażliwość zębów lub dziąseł, która powinna minąć w ciągu 1–2 dni. Podczas wybielania zęby tracą wodę, co może powodować nadwrażliwość. Pacjenci z wrażliwym szkliwem zębów po zabiegu w klinikach enel-med stomatologia otrzymują żel łagodzący, który zmniejsza to odczucie.

Jak długo utrzymuje się efekt wybielania zębów?

Efekt wybielania zębów może się utrzymywać nawet do 2 lat, o ile dba się właściwie o higienę jamy ustnej. Należy jednak pamiętać, że w szkliwie cały czas gromadzą się barwniki, a proces ten rozpoczyna się już po zakończeniu wybielania. Trwałość wybielania zależy od nawyków dietetycznych: spożywania dużych ilości mocnej kawy, herbaty czy czerwonego wina, a także palenie tytoniu mogą doprowadzić do szybszego zniknięcia efektu wybielania. Po upływie roku od wybielania zębów zalecamy wykonać zabieg przypominający na nakładkach.

Zabiegu wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym nie należy wykonywać częściej niż co 2 lata.

Jak często należy powtarzać zabieg wybielania dla podtrzymania efektu.

Na wybielanie zębów w gabinecie pacjent powinien sobie zarezerwować około godziny. Z kolei metodę nakładkową można stosować do momentu uzyskania zadawalającego efektu, najczęściej przez około 7–14 dni.

4

Jak długo trwa wybielanie zębów metodą gabinetową.

Zdecydowanie zalecamy wykonać wybielanie zębów po zdjęciu aparatu ortodontycznego.

5

Kiedy najlepiej wybielić zęby: przed czy po założeniu aparatu ortodontycznego?

Zalecamy wykonywać piaskowanie zębów raz na 6 miesięcy.

6

Jak często należy piaskować zęby?

Stomatologia estetyczna to dziedzina, w której wykorzystujemy wiedzę oraz narzędzia z kilku dyscyplin stomatologicznych: od stomatologii zachowawczej, przez ortodoncję, po protetykę i implantologię. Do zabiegów stomatologii estetycznej możemy więc zaliczyć: wymianę wypełnień, wybielanie zębów, założenie licówek, koron, mostów lub protez, a w razie braków zębowych – także implantów.

7

Jakie zabiegu wchodzą w skład stomatologii estetycznej?

Założenie licówki porcelanowej obejmuje zwykle dwie wizyty w odstępie około tygodnia. Podczas pierwszej wizyty lekarz szlifuje ząb, na który założy licówkę. Po przygotowaniu zęba stomatolog pobiera wycisk protetyczny, który precyzyjnie odwzorowuje opracowany obszar zęba. Razem z lekarzem pacjent ustala kolor licówki. Następnie stomatolog przekazuje wycisk wraz z odpowiednią dokumentacją do pracowni protetycznej, gdzie zostanie wykonana licówka porcelanowa. Pierwszą wizytę kończy wykonanie w gabinecie licówki tymczasowej, która zabezpiecza oszlifowany ząb w czasie niezbędnym do przygotowania licówki porcelanowej. Podczas drugiej wizyty lekarz dentysta mocuje licówkę za pomocą specjalnego kleju.


Na założenie licówek kompozytowych wystarczy natomiast jedna wizyta. Najpierw lekarz matuje szkliwo zęba, a następnie nakłada na nie materiał kompozytowy, któremu nadaje docelowy wygląd zęba.

8

Jak wygląda proces zakładanie licówki?

Proteza zębowa można używać przez długie lata, pod warunkiem, że odpowiednio się o nią dba. Z upływem lat kości pod dziąsłami ulegają zanikowi, przez co proteza może wydawać się luźniejsza. Dlatego tak ważne są regularne kontrole u stomatologa, który może wówczas dopasować protezę do zmieniających się warunków w jamie ustnej. Wizyt kontrolna pozwala także wykryć ewentualne infekcje.

9

Jak długo można używać protezy zębowej?

Jeśli pacjent straci ząb, powinien niezwłocznie się umówić na konsultację implantologiczną lub protetyczną i uzupełnić utracony ząb. Nieuzupełniony brak zębowy może mieć wiele negatywnych konsekwencji, takich jak zanik kości wyrostka zębodołowego, ból w obrębie głowy czy szyi, przesuwania się i pochylania pozostałych zębów, co może doprowadzić nawet do ich utraty.

10

Jak szybko należy uzupełnić utracony ząb?